Hlavní partneři:

Singing Rock

Saltic

Tilak

Scarpa

SKI TRAB

ABS Airbag


oficiálni stránky České asociace horských vůdců, info pro hosty, výcviky, kontakty.

Toulava

databáze cest a fórum

Seznam akcí pro "Skialpové tůry 2019 - Krátké přechody"

Skialp - rozlučka se skialpovou sezonou

Rozložité území horní části ledovce Pasterzee v oblasti Gross Glockneru poskytuje řadu pěkných tůr i v pozdějším jaru vzhledem ke své nadmořské výšce. Jako připomínka zimních radovánek na závěr jara vyrazíme na vrcholky zdejší oblasti. Variantní oblastí podle sněhových podmínek bude oblast Gross Venediger- okolí chaty Kuersinger. Loni jsme byli zde a vzhledem k počasí jsme si pěkně užili prašánek. Jedna se čtyřdenní akcí s dobrou dostupností cílových míst. Akce jsou vhodné i pro mírně pokročilé lyžaře.

Více také na  http://www.adrenalin.cz/upload/galerie/090521/index.htm/

Oberwalderh. Obtížnost: 2
Náplň: skitouring
Cena: 6 500,-Kč

Termíny konání akce:
Nejsou stanoveny žádné termíny.

Skialp u Felberského tunelu

Jižní portál Felberského tunelu sousedí s jedním z tauernhausů-usedlostí, které hlídali tauernské průsmyky. MatreierTauernhaus je dobrým východištěm pro několik pěkných skialpových tůr na jižních svazích Vysokých Taur. Využijeme  pohostinnosti usedlosti a vydáme se na několik okolních vrcholů, které dosahují téměř 3000m n.m., avšak vzhledem k nižší poloze usedlosti nás denně čeká téměř 1500Hm. Tůra č.1 je jednoznačně Hochgasser, dále si vyšlápneme na Amertaler Hohe a Stubacher Sonnblick, na závěr si dáme Dichtenscharte. No a na závěr za tunelem rozlučka kratší tůrou na Amertaler See.Obtížnost: 3
Náplň: skitouring
Cena: 5 250,-Kč

Termíny konání akce:
Nejsou stanoveny žádné termíny.

KOLM-SAIGURN – HVĚZDICOVÉ TŮRY NA LYŽÍCH

Závěr údolí Rauris nabízí celou řadu pěkných skialpových tůr, které patří mezi to nejlepší co Taury nabízejí. Chata Kolm-Saigurn je výchozím místem pro tůry na Hocharn a Hoher Sonnblick. Zvolíme hvězdicovou taktiky tůr a každý den pobytu se vydáme na jinou stranu údolí. V případě nepříznivého počasí je možno jako náhradní program zvolit ledové lezení na blízkých ledových terénech u chaty.

Hocharn   RaurisObtížnost: 2-3
Náplň: skitouring
Cena: 6 500,-Kč

Termíny konání akce:
Nejsou stanoveny žádné termíny.

Kontakt: adrenalin@adrenalin.cz | Administrace | . | CNW:Counter